خازن pkc

خازن‌ها در نوع‌های مختلفی و همچنین شکل‌های گوناگونی در بازار وجود دارند. آن‌ها از لحاظ قیافه و اندازه و کیفیت باهم فرق دارند ولی شیوه عملکردشان بصورت یکسان می‌باشد و هیچ گونه فرقی باهم ندارند. خازن‌ها به دلیل اینکه برای ذخیره انرژی از آن‌ها استفاده می‌شود در وسایلی مانند رادیوها و تلویزیون‌ها و خیلی از تجهیزات الکترونیکی دیگر کاربرد خیلی زیادی را دارا هستند. به علت اینکه خازن‌ها در انواع مشاغل و صنایع کاربرد دارند، به یکی از مهم ترین و بخصوص ترین وسیله تبدیل شده‌اند که در کارهای روزمره خیلی‌ از افراد مورد استفاده قرار می‌گیرند.
از خازن‌ها بیشتر با عنوان فیلتر استفاده می‌شود چرا که قادر هستند خیلی راحت سیگنال های متناوب یا همان AC را از خودشان عبور دهند ولی درواقع از عبور دادن سیگنال های مستقیم یا همان DC جلوگیری می‌کنند و اجازه عبور کردن به آن‌ها نمی‌دهند. خازن‌هایی که ما به شما قرار است معرفی کنیم خازن‌های مناسب برای اصلاح ضریب توان می‌باشد.

ویژگی های خازن PKC

این نوع از خازن‌ها دارای کیفیت و سهولت در هنگام نصب هستند و همچنین از وزن سبکی هم برخوردارند و به راحتی می‌توان آن‌ها را جابجا کرد.

موارد کاربرد خازن PKC

خازن‌، اصلاح ضریب توان در حد مطلوب را تامین می‌کند که در عمل ۹۵% اصلاح انجام می‌گیرد.

انواع خازن PKC

خازن‌ها انواع گوناگونی دارند که از نظر شکل و ابعاد و وزن با یکدیگر متفاوت هستند. در ادامه مطالب به نوع‌های خازن PKC پرداخته می‌شود.

خازن سیلندریPKC :

اطلاعات یا همان مشخصات فنی این نوع از خازن‌ها همانند استاندارد بین المللی IEC 60831,1 & 2 است و در بدنه‌های آلومینیومی که به شکل استوانه‌ای هست طراحی و ساخته می‌شوند. این خازن‌ها به منظور جبران کردن قدرت راکتیو و همچنین اضافه کردن ضریب توان که همان ضریب قدرت هم است، در شبکه‌های توزیع فشار کم یا ضعیف مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع از خازن‌ها بصورت تک فاز و سه فاز که در ولتاژها و میزان قدرت‌های گوناگون عرضه یا ارائه می‌شوند.

خازن‌های سیلندری در بانک‌های خازنی که بصورت اتوماتیک و یا نصب بصورت همیشگی و ثابت روی ترانسفورماتورها، الکتروموتورها، مرکزهای صنعتی و… که البته بصورت تکی و یا چند نفره یا همان گروهی کاربرد بسیار زیادی را دارا هستند. این مدل از خازن‌ها در دو مدل گازی و خشک که مدل گازی از ۵ الی ۵۰ کیلووار و مدل خشک از ۱ الی ۵۰ کیلووار و با ولتاژ‌های ۴۰۰ و ۴۴۰ وجود دارند. باید بدانید که این خازن از یک سال گارانتی برخوردار می‌باشد.
خازن مکعبی PKC:

خازن مکعبی یکی از نمونه‌های خازن PKC است که از میزان قدرت ۵ الی ۶۰ کیلووار برخوردار می‌باشد. این خازن دارای دوسال گارانتی است که اگر مشکلی برایش پیش آمد به راحتی می‌توانید آن را برگشت دهید.
خازن کتابی PKC:

خازن کتابی هم یکی از زیرشاخه‌های خازن PKC می‌باشد. این خازن به منظور جبران کردن قدرت راکتیو و همچنین زیاد کردن میزان ضریب توان یا همان قدرت است که در شبکه‌های توزیع فشار خیلی کم یا ضعیف استفاده می‌شود. اطلاعات یا مشخصات فنی خازن کتابی PKC همانند استاندارد بین المللی IEC 60831 , 1&2 است.

خازن سه فاز فشار ضعیف PKC:

خازن سه فاز فشار ضعیف PKC، یکی از خازن‌هایی است که دارای کیفیت مطلوب است و همچنین دارای کاربرد بسیاری هم در کشور می‌باشد که مورد توجه افرادی همانند مهندسان و برقکارهای زیادی قرار گرفته، این نوع خازن‌ متریال درونی خشک رزینی و یا گازی را دارا است و در قیافه خازن سیلندری و مکعبی به بازار ارائه می‌شود. میزان قدرت کیلووار خروجی این نوع از خازن‌ها در کنار سطوح ولتاژهای گوناگون، طیف بسیار زیادی را از محصولات در روبرو یا مقابل مشتریان قرار می‌دهد.