انواع کابل ترکیبی

انواع کابل ترکیبی
 
کابل ترکیبی با مغزی مس، شیلد آلومینیوم، برق آلومینیوم
کابل ترکیبی با مغزی مس، شیلد مس، برق آلومینیوم
کابل ترکیبی با مغزی مس، شیلد مس، برق مس

انواع کابل ترکیبی

کابل های ترکیبی نوعی کابل خاص با حساسیت های ویژه ای هستند به همین دلیل باید طبق استانداردهای بین المللی TIA/ EIA-568A ساخته شود تا در عملکرد کابل ها اختلالی ایجاد نشود. این کابل ها به دلیل استفاده آسان، مقرون به صرفه بودن و تنوع زیاد برای کاربری های مختلف در صنعت برق جایگاه ویژه ای دارد که با وجود تنوع زیاد، این نوع کابل ها در ایران از کابل برق و کابل کواکسیال تشکیل شده است. در ادامه به بررسی چند مورد از انواع کابل ترکیبی می پردازیم.
کابل ترکیبی دوربین

در حال حاضر دوربین مداربسته یکی از تجهیزات امنیتی شناخته شده می باشد که برای راه اندازی و اتصال به برق و همچنین اتصال دوربین ها به دستگاه ضبط نیاز به کابل دارد. کابل ترکیبی دوربین را می توان با کابل برق یا بدون این کابل ارائه کرد که در ادامه به بررسی هر یک می پردازیم.
کابل کواکسیال تصویر

این نوع کابل ترکیبی دوربین بدون سیم برق ارائه می شود و فقط برای ارسال تصویر از دوربین به دستگاه DVR می باشد. این نوع کابل دارای هادی مفتولی با عایق و رشته هایی که نقش شیلد را دارند، عرضه می شود.
کابل ترکیبی دوربین مداربسته

این کابل علاوه بر کابل کواکسیال که برای انتقال تصویر است، دارای کابل برق نیز می باشد. این کابل ترکیبی نسبت به کابل کواکسیال تصویری، دارای محبوبیت بیشتری می باشد. از دلایل محبوبیت آن می توان به مقرون به صرفه بودن، نظم در کابل کشی، کمتر شدن حجم کابل های مصرفی، کیفیت و راندمان کاری بالاتر اشاره کرد.
کابل ترکیبی سیستم های هشدار

سیستم های هشدار که شامل سیستم های اعلام حریق، اطفاء حریق، روشنایی های اظطراری، کنترل دود و غیره می باشند، همگی می توانند از کابل های ترکیبی استفاده کنند.
کابل ترکیبی SWR (کابل چاه آب)

کابل چاه آب، جهت رساندن برق به پمپ های شناور چاه مورد استفاده قرار می گیرد، این نوع کابل ترکیبی از کابل کنترل، کابل سیگنالینگ و سیم برق تشکیل شده است. عدم تاثیر نویزهای انتقال برق بر روی کابل های سیگنالی، یکی از اصل های مهم در این نوع کابل ترکیبی می باشد.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *